Ну що б здавалося, слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, Як їх почує!.. Тарас Шевченко

9 листопада на факультеті психології НПУ імені М.П. Драгоманова було проведено ІІІ Міжвузівський круглий стіл: «Мова: психічні, соціальні та соціокультурні аспекти». Захід було традиційно присвячено Дню української писемності та мови, оскільки рідна мова – це те, що ми повинні плекати та нести в собі. Окрім цього, слова допомагають нам взаємодіяти, розуміти один одного, обмінюватися інформацією та ставати ближчими. Звісно, ми можемо говорити на різних мовах, але рідна українська ідентифікує та визначає нас як представників української національності та спільноти, тому вона і є такою дорогоцінною для кожного з нас.
У психологічному контексті мова пронизує всі сфери нашого життя: професійну, особистісну та соціальну, вона допомагає встановлювати контакт, розуміти інших та конструктивно вирішувати різноманітні конфлікти. Для сучасного психолога – це особливо важливо, оскільки його діяльність передбачає тісну взаємодію з клієнтом, в процесі якої необхідно встановити з ним рапорт та створити особливу атмосферу довіри і, відповідно, це відбувається лише безпосередньо через використання мовних конструкцій та транслювання невербальних сигналів. Саме тому, тематика нашого заходу охоплювала декілька проблемних напрямків:
1. Мова як чинник особистісного становлення.
2. Вікові та статеві особливості мовного розвитку особистості.
3. Соціально-психологічні проблеми спілкування.
4. Вербальні та невербальні засоби впливу у практичній роботі психолога.
5. Комунікативна компетентність.
6. Соціокультурні чинники спілкування.

Дякуємо всім студентам, які проявили інтерес до даного заходу та виступили із доповідями на круглому столі, що було проведено в дистанційному форматі. Надзвичайно приємно бачити зацікавлене студентство, яке активно популяризує науку та розширює простори психологічних досліджень.

Модератори заходу:
Вольнова Леся Миколаївна – заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, кандидат педагогічних наук, доцент
Чевельча Тетяна Романівна-  голова НТСА факультету психології, студентка IV курсу (група 40 ПС)

Програма тез учасників круглого столу

5684.jpg   5683.jpg   5682.jpg   5681.jpg

5679.jpg   5678.jpg   5680.jpg