Аспірант нашого факультету виграв грант на стажування в університеті Гронінгена

     Аспірант кафедри політичної та міжнародної психології факультету психології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Чайка Ростислав Михайлович у 2023 році виграв претижний грант на стажування в університеті Гронінгена (www.rug.nl) від європейської програми цільової підтримки українських науковців MSCA4Ukraine - https://sareurope.eu/msca4ukraine 

  Програма Європейської Комісії MSCA4Ukraine реалізується консорціумом, до складу якого входить європейське відділення організації «Науковці в небезпеці» (Scholars at Risk Europe), що розташоване в Університеті Мейнут (Maynooth University), Ірландія (координатор проекту), німецький Фонд Александра фон Гумбольдта (Alexander von Humboldt Foundation), Асоціація європейських університетів (European University Association), за участі асоційованих партнерів — французької національної програми «ПАУЗА» (PAUSE), що здійснюється на базі Коледжу де Франс (Collège de France), а також глобальної мережі «Науковці в небезпеці» (Scholars at Risk Network). MSCA4Ukraine є частиною Програми Дій Марії Складовської-Кюрі (Marie Skłodowska–Curie Actions) програми Horizon Europe. 

     За майже рік стажування Р.М.Чайки факультеом психології та кафедрою політичної психології та міжнародних відносин Українського державного університету імені Михайла Драгоманова було встановлено співпрацю з кафедрою організаційної психології факультету психології University of Groningen. 

     У співпраці з доктором Antje Schmitt та доктором Anita Keller (усі з University of Groningen) Ростиславом Чайкою було проведено аналіз спеціальної літератури та розроблена концептуальна модель дослідження впливу військового стресу на кар'єрні результати українських IT фахівців. Дана концептуальна модель та процедури дослідження були затверджені Етичним комітетом факультету психології University of Groningen. Розпочато збір данних і отримано перші результати, опубліковані у журналах категорії А і Б,та представлені в робочих групах, котрі займаються проблематикою впливу стресу на організаційну поведінку. 

     Це важливий крок нашого університету, факультету та кафедри на шляху до інтеграції до європейського дослідницького простору, як спільного майданчику країн-членів ЄС та асоційованих країн, а також налагодження міжнародної співпраці з суміжними дослідницькими установами.