Напередодні Всеукраїнського дня психолога на факультеті психології університету (декан – проф.Булах І.С.) 21-22 квітня 2021 р. проводилася вже традиційна V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теоретичної та консультативної психології», організована кафедрою теоретичної та консультативної психології (завідувач – доц.Кашпур Ю.М.). У заході взяли участь понад 200 учасників та гостей конференції – українські та зарубіжні психологи – академіки, професори, доценти, викладачі, студенти, практичні психологи.изображение_viber_2021-04-25_23-38-31.jpg

З вітальними словами до учасників звернулися ректор університету академік Андрущенко Віктор Петрович, проректор з наукової роботи професор Торбін Григорій Мирославович, декан факультету психології професор Булах Ірина Сергіївна та завідувач кафедри теоретичної та консультативної психології доцент Кашпур Юрій Михайлович. Безперечним лейтмотивом всіх виступаючих стало акцентування на необхідності проведення високопрофесійних та вузькоспеціалізованих конференцій міжнародного рівня.

На пленарному засіданні виступили метри психологічної науки академіки Бех Іван Дмитрович, Максименко Сергій Дмитрович, Чебикін Олексій Якович, авторитетні професори й доценти ЗВО різних регіонів країни, зарубіжні вчені з Польщі та Індії. Важливо відмітити, що у виступах гостей відмічалися систематичні теоретичні напрацювання, які філігранно поєднувалися з практичними рекомендаціями.

Так пленарне засідання учасниками відмічено, як «новий рівень» у проведенні такого роду заходів.

На секційних засіданнях презентували свої наукові досягнення у галузі теоретичної та консультативної психології як досвідченінауковці-психологи так і початківці-аспіранти.

Окремим майданчиком конференції стала робота науково-психологічних студій магістрантів та студентів бакалаврату, які мали змогу апробувати свої перші наукові розвідки та обговорити їх результати.

Особливий інтерес учасників і гостей конференції викликали майстер-класи з психологічного консультування з використанням різних методологічних підходів і технік. Під час презентації 6 майстер-класів учасники локально змогли ознайомитися з інструментарієм психологів: коучінгові питання, релаксаційні техніки при психосоматиці, метафоричні карти при емоційній нестабільності клієнтів, когнітивно-біхевіоральні методики занурення у світ кризового клієнта та ін.

Завершилася робота конференції жвавим засіданням круглого столу «Перспективи та алгоритми професійної підготовки психологів до консультативної діяльності», на якому колеги мали можливість обмінятися думками щодо перспективних стратегій і методичних підходів щодо професійної підготовки сучасного психолога-консультанта у вищій школі. В цьому заході прийняли участь біля 50 учасників, серед яких були спеціально запрошені гаранти освітніх програм зі спеціальності «Психологія» та 5 деканів різних ВНЗ України.

изображение_viber_2021-04-25_23-40-58.jpg

изображение_viber_2021-04-25_23-41-07.jpg