Кафедра політичної психології та міжнародних відносин
- Про кафедру
- Історія кафедри
- Професорсько-викладацький склад
- Освітні програми
- Акредитація
- Наукова діяльність
- Практичне навчання
- Навчально-методична робота
- Робота зі студентами
Про кафедру
Завідувач кафедри - Андрущенко Тетяна Вікторівна доктор політичних наук, професор.
Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальності «Психологія», Спеціалізації «Політична психологія», та «Юридична психологія» за такими ступеніями вищої освіти: бакалавр, магістр.
Контакти: р. тел: 422-26-39
Професорсько-викладацький склад
Андрущенко Тетяна Вікторівна
Завідувач кафедри політичної психології та міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор, старший науковий співробітник НАПН України Інституту вищої освіти.
Закінчила Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченка Інститут міжнародних відносин, відділення «Міжнародні відносини».
Працювала на керівних посадах у низці громадських організацій.
Поле наукових інтересів: психологія політики, конфліктологія, соціальна філософія, міжнародні відносини.
Автор понад 30 наукових публікацій, серед яких індивідуальна монографія «Ціннісний дискурс цивілізацій» та 22 статті у фахових виданнях з філософії та політології.
Детальніше: Андрущенко Тетяна Вікторівна
Ковчина Ірина Михайлівна
Доктор педагогічних наук, професор кафедри політичної психології та міжнародних відносин факультету психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
«Відмінник освіти», у 2011 р. Патріархом Київський і всієї Руси-України нагороджена «Благословенною грамотою».
Детальніше: Ковчина Ірина Михайлівна
Пасічніченко Світлана Вікторівна
Кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри політичної психології та міжнародних відносин.
Кандидатську дисертацію захистила у 2011 році за сеціальністю адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.
Вчене звання доцента отримала у 2014 році. Науково-педагогічну діяльність здійснює близько двадцяти років, займаючись питаннями правового захисту інвалідів, одиноких матерів, малозабезпечених сімей тощо.Окреме коло питань - це правові аспекти соціальної політики, соціального забезпечення, соціальної допомоги, соціального інспектування та соціального супроводу.
Детальніше: Пасічніченко Світлана Вікторівна
Панченко Маргарита Валеріївна
Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри політичної психології та міжнародних відносин Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Детальніше: Панченко Маргарита Валеріївна
Співак Дмитро Мирославович
Старший Викладач кафедри політичної психології та міжнародних відносин.
Викладає наступні дисципліни: курси загальної, вікової, педагогічної психології на факультеті іноземної філології, спецкурс «політична психологія» на факультеті соціології, психології та управління.
В 1991 вступив до Педагогічного Університету імені М.П.Драгоманова, який закінчив в 1996 році (диплом з відзнакою).
З 2000 року працюю в Національному Педагогічному Університеті імені М.Л.Драгоманова.
Детальніше: Співак Дмитро Мирославович
Зеленін Всеволод Володимирович
Магістр психології, магістр мистецтвознавства, кандидат психологічних наук, дипломант та лауреат міжнародних конкурсів (Україна, РФ), член Української спілки психотерапевтів (УСП) дійсний член Європейської асоціації психотерапевтів (ЕАР), член Асоцації політичних психологів України (АППУ), Аккредитований Майстер-Тренер International Coaches Union (ICU), доцент Національного педагогічного університету (НПУ) імені М.П. Драгоманова, практичний психолог, політтехнолог, тренер-консультант з організаційного розвитку, має дасвід коучингу, тренерської та консультативної роботи в США, Канаді, Ізраїлі, а також країнах Азії, ЄС та пострадянскього простору з 1996 року.
Детальніше: Зеленін Всеволод Володимирович
Чернова Людмила Павлівна
Кандидат філософських наук, доцент.
Тема кандидатської дисертації: «Соціально-філософська рефлексія сучасної наукової картини світу».
Навчальні курси: «Основи політичної психології», "Загальна психологія", "Психологія лідерства", «Психологія масової свідомості», "Психологія професійного вигорання".
Коло наукових інтересів: Арт-терапія, казкотерапія, символдрама, проективні методики, символіка в практичній психології.
Коло інтересів у галузі практичної психології: просвітницька і профілактична робота, психологічна діагностика і консультування, індивідуальна і групова психологічна корекція та психотерапія, тренер з особистісного росту та адекватного сприйняття картини світу.
Практикуючий психолог: психологічні студії в м. Київ та м. Черкаси.
Автор проектних методик: "Маска", "Чужі картинки особистого життя".
Особливі досягнення / особисті заслуги: Має понад 30 наукових публікацій та науково-методичних видань.
Детальніше: Чернова Людмила Павлівна
Захаренко Костянтин Володимирович
Кандидат політичних наук, доцент.
Освіта: Київський інститут зв’язку – інженер електрозв’язку;
Академія державного управління при Президентові України – магістр державного управління;
Інститут північного Лондона - магістр державного управління;
Академія державної податкової служби України – юрист.
Детальніше: Захаренко Костянтин Володимирович
Ольшевська Яніна Олексіївна
Викладач кафедри політичної психології та міжнародних відносин, аспірантка кафедри теоретичної та консультативної психології факультету психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
В науковому руслі здійснює написання кандидатської дисертації на тему «Психологічні особливості особистісно-професійної позиції викладачів гуманітарних дисциплін». У науковому доробку Я.О. Ольшевської 5 навчальних програм для студентів спеціальності «психологія», «історія» та 20 наукових та науково-методичних статей. Зміст роботи Я.О. Ольшвської фокусується на науково-дослідницькій діяльності в галузі вивчення теоретичних та прикладних аспектів проблеми підготовки педагогічних кадрів в ВНЗ; також спрямований на виховання у студентської молоді загальнолюдських цінностей та моральних якостей, пов’язаних з особистісним аспектом викладацької діяльності. В ракурсі практичних вмінь - тренінгова діяльність: Ментальні/Інтелектуальні карти, індивідуальні консультації.
Освітні програми
Спеціалізація "Політична психологія"
Політичний психолог - це практикуючий фахівець, що надає психологічні послуги у сфері політичної діяльності. Забезпечує психологічний супровід політичних партій, політичних лідерів, громадських організацій щодо створення їх позитивного іміджу політичної пропаганди та агітації.
Політичний психолог - спираючись на знання з феноменології влади, закономірності групового впливу й взаємодії у політичній організації, психологічні механізми виникнення масових явищ та функціонування засобів масової інформації може цілісно і системно аналізувати та моделювати поведінку політичних лідерів та їх електорату; здійснювати аналіз масових станів і настроїв у політиці.
Політичний психолог – може працювати психологом політичних і громадських організацій, індивідуальним консультантом політичних лідерів, менеджером партійних організацій; викладачем середніх та вищих навчальних закладів.
Спеціалізація "Юридична психологія"
Юридичний психолог – це практикуючий фахівець, який здатен до розв’язання та вирішення проблем, пов’язаних з психологією відносин у різних сферах життя людини та функцій держави, що складаються з правозастосувальної, правовиконавської та правозахисної діяльності,
Юридичний психолог – забезпечує психологічний супровід взаємовідносин учасників кримінального, цивільного та адміністративного процесів й судочинства, а також мотивації, стимуляції діяльності працівників як правоохоронної системи, так і населення у забезпеченні правопорядку; здійснювати психологічну експертизу законодавчих актів та ін..
Юридичний психолог – може працювати психологом-експертом в органах внутрішніх справ, центрах правового забезпечення, державних та самоврядних правозахисних організаціях; установах соціально-правового захисту населення, пенітенціарній службі; психологом загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів, зокрема у сфері правової освіти.
Спеціалізація "Міжнародна інформація"
Основною метою освітньої програми є підготовка студента до професійної діяльності у якості співробітника міжнародної, дипломатичної, освітньої або іншої державної (приватної) установи, фонду, організації, закладу, яка спрямовується на підвищення іміджу країни у міжнародних відносинах завдяки міжнародній інформації. Під час формування компетентностей розкриваються теоретичні засади міжнародної інформації, наголос робиться на характеристиці професійних термінів «міжнародна інформація», «психологія комунікацій», встановлюється взаємозв’язок з синонімічною термінологією країн світу, засвоюються сучасні терміни PR та його похідні, засвоюють практичні навички щодо застосування інструментарію PR для підвищення репутації країни у різних напрямах – міжнародних відносинах, міжнародної інформації, освітніх послуг, попередження дестабілізаційних заходів і форм інформаційного впливу у різних країнах світу для налагодження зв’язків в Україні та за рубежем задля реалізації довгострокових завдань щодо співробітництва з країнами Європейської Співдружності, США, Канадою, азійського регіону тощо. Практика студентів-міжнародників проходитиме у державних органах влади України, міжнародних та національних організаціях, пов’язаних з інформаційним іміджем України та країн світу, державних структурах України, міжнародних IT організаціях для отримання практичних навичок у виконанні майбутніх функцій.
Спеціалізація "Міжнародні наукові та освітні проекти"
Головною метою є навчити майбутніх фахівців міжнародних відносин застосовувати теоретичні та емпіричні дослідження у сфері міжнародних відносин на професійному рівні на виконання концепції «Європа 2020» й основних її завдань. Під час формування компетентностей студенти отримають знання термінологічного апарату, вивчать статус міжнародних організацій ООН, ВОІВ та інших; механізми конструювання моделей міжнародних відносин у науково-освітній сфері; написання та конкурсного отримання мобільних національних грантів співпраці з колегами інших держав. Практику студенти-міжнародники проходитимуть у національних і міжнародних організаціях та закладах, представництвах України за кордоном, наукових структурах Національної Академії Наук України, міжнародних, національних наукових фондах, а також шляхом участі у міжнародних конференціях, форумах, фестивалях для отримання практичних навичок у виконанні майбутніх функцій.
Робота зі студентами
Зустріч студентів 30 МВ з кандидатом політичних наук Гуменюк А.Г.
11 лютого 2021 року була проведена онлайн-зустріч керівника практики старшого викладача кафедри політичної психології та міжнародних відносин, кандидата політичних наук Гуменюк А.Г. із студентами 30МВ групи, на якій було обговорено цілі, завдання і форми проведення практики. Зокрема, студентів було проінформовано про заходи, які відбудуться найближчим часом: флешмоб з нагоди 150 річчя народження Лесі Українки, презентації документальних фільмів про М.С.Грушевського та "Французи Львівщини", презентація книги "Культурна дипломатія". Головним майданчиком практики виступає Медіа центр ГДІП. Студентами було порушено питання про відвідування одного із дипломатичних представництв в Україні. Ця ініціатива була схвалена керівном практики.