Home

Цикл відкритих теоретико-практичних вебінарів

   15 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти факультету психології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова  мали можливість познайомитись із специфікою технік тілесно-рухового впливу на особистість та інструментами використання ТРТ у роботі з травмами воєнного часу.

 Відбулася перша зустріч із цикл відкритих теоретико-практичних вебінарів запропонованих для студентів факультету психології співробітниками Інституту коучінгу та психотерапії BioSoft у співпраці з Центром психології руху та творчого самовираження LMaluma у рамках Міжнародної Професійної програми з Танцювально-Рухової Терапії - BioSoft/LMaluma. 

Науковці-практики, які понад 30 років розробляють та впроваджують методи тілесно-рухового впливу на особистість познайомили майбутніх психологів з особливостями використання тілесно-рухових практик. Розповіли, чому на  сьогодні саме рухова терапія, тілесне усвідомлення (embodiment cognition) особистістю власного тіла є найбільш актуальним психотерапевтичним напрямком у роботі з людьми, що зазнали травмативного впливу під час широкомасштабного вторгнення агресора в Україну.
 «Як тільки ми починаємо рух – нам вдається розпочати розмову з нервовою системою. Рух є безпосереднім досвідом нервової системи», - переконана Амбер Грей, кандидат медичних наук, магістр охорони здоров’я, LPCC, BC-DMT, NCC . Амбер блискуче поєднала та інтегрувала полівагальну теорію та рухову терапію в процес отримання та підтримки соматичних почуттів безпеки особистості . З минулого року вона активно долучилась до роботу із вимушеними переселенцями з України та військовими які пережили полон, тортури, психологічний тиск, знущання та ін. Результати її психологічної взаємодії з військовими дозволили останнім відчути психологічну безпеку та повернути почуття довіри до оточуючого світу». 

 «Наукові дослідження засвідчують, що на початку травматичної реакції мовні центри у корі головного мозку, перебувають у гальмівному стані. Втім  візуальна активність працює на максимальному рівні. Тому у роботі із травмою на початковому етапі взаємодії з клієнтом вербальна терапія зазнає невдач. Натомість танцювально-рухова терапія володіє специфічним інструментарієм, який дозволяє активувати руховий символізм, адже рух сам по собі є символом», зазначила на вебінарі Радана Сироваткова, психіатр, танцювально-руховий терапевт, викладачка навчальної програми.

Наступна зустріч в межах циклю відкритих вебінарів відбудеться 6 грудня 2023 року. Для того щоб отримати посилання на зустріч, будь-ласка, попередньо зареєструйтесь

Форма для реєстрації 

1.png